Tynk Japoński "Sajade" Firmy JaDecor
Image

Sajade - Płynna Tapeta

Historia, zakres zastosowania i właściwości materiału SaJade

 

Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące SaJade.

 

 

 • Jakie zalety ma SaJade - Tynk Japoński - Płynna Tapeta?

Tynk bawełniany SaJade jest produktem całkowicie wolnym od zanieczyszczeń, który został przetestowany przez Baubiologische Institut Rosenheim. Kolejną zaletą - szczególnie w wysokich pokojach, biurach  lub korytarzach w domach wielorodzinnych - jest znaczna poprawa akustyki pomieszczenia, ponieważ naturalny materiał pochłania dźwięk. Ponadto SaJade jest uważany za szczególnie ekonomiczny, ponieważ magazynuje ciepło, można go naprawić i dlatego jest bardzo trwały (mniej prac remontowych). Nie pozostają odpady. Pozostałość można wykorzystać nawet po latach do jakichkolwiek napraw. Dzięki swoim właściwościom elastycznym SaJade może z łatwością łączyć pęknięcia o grubości 1–2 milimetrów, a także małe otwory. Jest łatwy w  obsłudze a produkt nadaje się do ponownego użycia w dowolnym momencie.

 • Jakie prace przygotowawcze (wygładzanie, gruntowanie, uszczelnianie) należy wykonać przed zastosowaniem SaJade w wilgotnych pomieszczeniach?

W tym celu dostarczamy specjalny podkład, który został specjalnie opracowany do obróbki SaJade. Należy pamiętać, że w zależności od podłoża należy 2-3 razy pomalować ( patrz tabelę  ).

 • Ilę potrzebuję SaJade 

 W zależności od wystroju nasze pojemniki zawierają od 680 do 750 gramów. Przy optymalnym podłożu i grubości powłoki wynoszącej 1 milimetr zawartość pojemnika SaJade wystarcza na około 3,3 metra kwadratowego.

 • Jak długo SaJade musi schnąć? 

 Czas schnięcia naturalnej powłoki ściennej SaJade wynosi zwykle od 3 do 4 dni. Ważna jest dobra cyrkulacja powietrza.

 • W jakich temperaturach mogę nakładać naturalne powłoki ścienne SaJade?

Przygotowanie SaJade jest zalecane w normalnej temperaturze pokojowej.

 • Jak długo mogę przechowywać tynk bawełniany SaJade?

Przy optymalnym przechowywaniu nie ma daty ważności.

 • Jak mogę usunąć uszkodzone obszary na tynku bawełnianym SaJade??

Aby naprawić niewielkie uszkodzenia, spryskaj plaster SaJade niewielką ilością wody, dopóki materiał nie poruszy się bez oporu. Upewnij się jednak, że woda nie spływa po ścianie. W ten sposób uszkodzony materiał można usunąć, a ty możesz ponownie zamknąć uszkodzony obszar za pomocą  pacy. W przypadku poważnych uszkodzeń należy również zwilżyć miejsce i usunąć uszkodzenia za pomocą szpatułki. Następnie możesz użyć kielni, aby nałożyć  SaJade na naprawiane miejsce.

 • Jak czyścić bawełniany tynk SaJade?

Pajęczyny można łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. SaJade jest antystatyczny, a zatem niewrażliwy na zabrudzenia.

 • Jakie obszary mogę utworzyć za pomocą bawełnianego tynku SaJade w ciągu godziny?

W przypadku dużych obszarów od 5 do 6 metrów kwadratowych na godzinę, jest na początku całkiem realistyczne; później może wynosić do 10 metrów kwadratowych.

 • Jak długo trwa mieszanie SaJade??

Tynk bawełniany SaJade musi być mieszany ręcznie, aż utworzy się elastyczna, samoprzylepna masa nadająca się na szpatułkę. Można go zastosować po około 15 minutach pęcznienia.

 • Czy mogę również stosować tynk bawełniany SaJade w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak prysznic, pralnia lub kuchnia, i o czym muszę pamiętać?

SaJade jest szczególnie odpowiedni do pomieszczeń o dużej wilgotności, takich jak łazienki, zwłaszcza, że ​​długie włókna mają działanie regulujące klimat. Naturalna powłoka ścienna SaJade pochłania wilgoć ponownie ją równomiernie uwalnia. Ważna jest jednak dobra wentylacja. Uważaj również, aby nie umieszczać   tynk w miejscach, w które są bezpośrednio wystawione na działanie wody.

Na jakie powierzchnie (drewno, płyta wiórowa, tynk, Fermacell, beton, metal, stare płytki, tapety itp.) Mogę nałożyć tynk bawełniany SaJade?

Zasadniczo SaJade można nakładać na wszystkie powierzchnie. Należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować podłoże zgodnie z tabelą .